Moderní endodoncie - čištění zubních kanálků

Endodoncie je konzervativní léčba komplikací zubního kazu formou ošetření kořenových kanálků zubu.  Účelem endodoncie je mechanicky rozšířit, chemicky vydezinfikovat a zaplnit systém kořenových kanálků infikovaného a poškozeného zubu, a ten poté zrekonstruovat. Jde také o to zároveň vyléčit zánět kostěného lůžka zubu, je-li diagnostikován. K tomuto ošetření je nutno přistoupit v případě, že dojde k zánětlivému postižení, eventuálně odúmrtí zubní dřeně následkem neléčeného zubního kazu.

 

Jak probíhá endodontický výkon

Endodoncie se běžně provádí v lokálním znecitlivění. Za účelem zabránění šíření infekce a úniku dezinfekčních látek do dutiny ústní je zub izolován pomocí speciální elastické blány. Při velkém poškození korunky zubu se ještě před izolací provede adhezivní dostavba obvodových stěn korunky zubu.

Dle složitosti daného případu bývá ošetření rozděleno do několika návštěv zubního lékaře, trvajících přibližně dvě hodiny. Během ošetření se používají speciální přístroje a nástroje a jsou prováděny kontrolní rentgenové snímky.

Omezení a doporučení po provedení endodoncie

Po provedení endodoncie můžete několik dní vnímat zvýšenou citlivost ošetřeného zubu, která postupně ustupuje. V případě potřeby můžete bolest tlumit analgetiky.

 

Chcete se objednat na čištění zubních kanálků?

Zavolejte nám na telefonní číslo 549 258 215 nebo nás neváhejte kontaktovat emailem.

 

4 z 5 - 6 hlasů
Thank you for rating this article.