Bělení zubů

V rámci estetické stomatologie nabízíme také bělení chrupu. Bělení zubů je procesem vyčištění a zesvětlení povrchu zubů. Je vedeno vždy zubním lékařem.

Bělící látka má vliv jen na zubní tkáň, nikoliv na barvu protetických prací a výplní. Proto je potřeba nejprve pacienta řádně vyšetřit a teprve pak rozhodnout o postupu. Před samotným procesem bělení zubů je nezbytné ošetřit přítomné kazy, pacient absolvuje dentální hygienu, kde je poučen o správné technice čištění a jsou mu z povrchu zubů odstraněny vnější pigmentace z kávy, čaje apod.

 

Nevěřte mýtům o bělení zubů

Mnohaleté zkušenosti dentálních lékařů a odborný výzkum prokázaly, že bělení zubů je naprosto bezpečné. Je však nutné dodržet přesná pravidla. Nejprve musí zubní lékař potvrdit, že jsou zuby a dásně zdravé a jejich stav umožňuje aplikaci bělící procedury. Dále se vyloučí možná rizika jako např. poruchy vývoje skloviny, alergie, těhotenství a další.

Důležité je také upozornit na to, že fotky z plakátů lákajících na perfektně bílý chrup, mohou být zavádějící. Nelze totiž předem určit, jakého stupně zesvětlení se zákrokem docílí, ani jak dlouho bude efekt trvat. Vše záleží na stupni a typu zabarvení zubů a na následné domácí péči, kterou zubům věnujete po bělícím zákroku. Stomatolog provádějící bělení zubů Vás poučí o návycích, které byste si měli osvojit, případně zlozvycích, kterých byste se měli vyvarovat, aby Vaše zuby zůstaly co nejdéle zářivé.

 

Máte zájem o službu bělení zubů v naší ordinaci v Brně?

Kontaktujte nás na telefonním čísle 549 258 215 nebo prostřednictvím e-mailu. Po vstupní konzultaci a potvrzení zubním lékařem, že je Váš chrup způsobilý k zákroku, společně naplánujeme termín bělení zubů.

 

4 z 5 - 4 hlasů
Thank you for rating this article.