Zubní implantáty

Zubní implantáty představují fixní, funkční náhradu zubu včetně kořene zubu, který se z různých důvodů nezachoval. V případě, že by pacientovi zůstal zdravý kořen, zvolil by zubní lékař pravděpodobně jiné řešení v podobě korunky či můstku.

Dentální implantáty jsou v dnešní době již standardním řešením mezer v zubech. Na rozdíl od provizorních náhrad či snímatelných protéz umožňují pacientovi vést naprosto běžný život, jako kdyby měl stále vlastní chrup.

 

Co očekávat od zubních implantátů v naší ordinaci?

Implantát je tvořen z titanového kořene, který zubař vsadí do čelisti pacienta místo původního kořene zubu. Na titanový kořen se pak připevní keramická korunka. Vznikne tak plně funkční, fixně upevněná zubní náhrada.

Implantace pevné zubní náhrady probíhá zpravidla ve třech krocích. Nejprve musí dojít ke zhodnocení stavu zubním lékařem, který také s pacientem podrobně konzultuje navrhované řešení a připraví plán zákroku. V druhé fázi dochází k implantaci zubního kořene, který vyžaduje určitý čas na pevné usazení se v dásni. Zhruba po dvou měsících je pak nasazena samotná korunka.

Zákrok implantace není pro pacienta příliš bolestivou záležitostí. Zavádění titanového kořene probíhá v lokální anestezii. Zkušený stomatolog používá moderní nástroje a šetrné postupy, takže se není třeba obávat.

 

Zubní implantáty jsou 100% bezpečnou, plnohodnotnou náhradou chybějících zubů. Jsou vyrobeny ze špičkových, zcela zdravotně nezávadných materiálů, dobře akceptovaných lidským organismem. Kromě zdravotních výhod plní také estetickou funkci. Jsou prakticky nerozeznatelné od vlastního chrupu.

 

Chcete se objednat do naší zubní ordinace v Brně?

Kontaktujte nás na telefonním čísle 549 258 215 nebo nám napište na email.

 

3 z 5 - 7 hlasů
Thank you for rating this article.